Posjet učenika osmih razreda Vukovaru

Autor: Tena Turza, 13. 9. 2022.

Učenici osmih razreda naše škole u pratnji svojih razrednika Tene Turza Konjetić i Kornelija Juranića 7. rujna posjetili su Vukovar u sklopu projekta „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“ u organizaciji Memorijalnog centra Domovinskog rata u Vukovaru.

Učenici su na početku posjeta slušali predavanje Domovinski rat, a nakon toga posjetili memorijalna mjesta u Vukovaru: Spomen-dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Kukuruzni put – „Put spasa“, Mjesto sjećanja „Vukovarska bolnica 1991.“, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata, Spomen-dom Ovčara, masovna grobnica na Ovčari, Velepromet i Borovo Commerce.

Nakon posjeta memorijalnim mjestima, obišli smo izložbeni prostor Memorijalnog centra Domovinskog rata s naglaskom na bitku za Vukovar s rekonstrukcijom logora Begejci i Stajićevo. Zatim je slijedila Škola mira te kviz na kojem su naši učenici Daniel Vinković i Marko Knezović osvojili drugo mjesto. Na kraju smo razgledali prostor Crkve sv. Filipa i Jakova, Gradski muzej Vukovar te Muzej Vučedolske kulture.

Učenici su sa zanimanjem slušali predavanja i sudjelovali u aktivnostima, a iz Vukovara su se vratili ponosni te svjesniji događaja tijekom Domovinskog rata.