Volontiraj – doniraj – educiraj

Autor: Marina Balog, 10. 10. 2022.

Učenici 4. razreda PŠ Donja Motičina su povodom Međunarodnog dana starijih osoba (1.listopad), a u sklopu eTwinning projekta „Volontiraj – doniraj – educiraj 2“ odlučili posjetiti stanovnike svoga mjesta koji žive sami.

Ugostila ih je baka Ruža Brus koja za sebe kaže da je najstarija stanovnica svoje ulice. Kako nije lijepo ići u posjet nekome bez malenoga znaka pažnje, učenici su odlučili baku Ružu obradovati povrćem iz školskog vrta koji su sami zasadili te voćem iz svojih vrtova i vinograda. Baka Ruža je njih počastila kolačima, sokom i kokicama. Pričala im je o svojoj mladosti i kako je bilo živjeti bez mobitela, televizora i ostalih uređaja  moderne tehnologije. Učenici su sa zanimanjem slušali njezine priče iz djetinjstva i mladosti. Vratili su se u školu sretni jer su nekoga razveselili i uljepšali mu dan. Bio je to jedan od naših prvih posjeta u sklopu ovoga projekta kojemu smo se odlučili pridružiti ove školske godine. Nadamo se da ćemo ovim projektom osnažiti kod učenika želju za pomaganjem i volontiranjem te razviti senzibilitet za potrebe i osjećaje drugih ljudi koji žive u našoj neposrednoj okolini.

Učiteljica Marina Balog