Dan kruha u Područnoj školi Donja Motičina

Autor: Marina Falamić, 31. 10. 2022.

Kao i svake godine u ovo vrijeme naši učenici i njihovi roditelji pripremili su obilje slatkih i slanih pekarskih proizvoda kako bi dostojno proslavili Dan Kruha.

Učenici područne škole, sa svojim učiteljicama i vjeroučiteljicom izveli su prigodan program. Recitacijom, pjesmom i plesom pokazali su ljubav prema kruhu te tako iskazali zahvalnost za kruh i plodove zemlje.

Školu je pohodio i pater vjeroučitelj naših prvopričesnika. Pater je blagoslovio sve prisutne i pekarske proizvode, bogatu trpezu za kojom su poslije zajedno blagovali.

Dani kruha su dani zahvalnosti za plodove zemlje i obilježavaju se svake godine tijekom listopada. Svake godine, Dan kruha obilježava se u vrtićima, školama, učeničkim domovima i institucijama koje se bave djecom, a povezan je sa Svjetskim danom hrane kako bi se podigla svijest o važnosti zdrave prehrane, ekološke proizvodnje i očuvanju biološke raznolikosti. U dane kruha djecu se upoznaje s biljnim vrstama određenog kraja, prehranom stanovništva i prehrambenim navikama kroz povijest, a svrha Dana kruha je i da bi se kod djece pobudila svijest kako glad u svijetu postoji i kako su mnogi njihovi vršnjaci gladni.

Učiteljica: Marina Falamić