Autor: Iva Kapraljević, 1. 11. 2022.

Učenici PŠ Seona na nastavi engleskog jezika obilježili su Halloween.

Cilj aktivnosti vezanih uz Halloween je upoznati kulturu i tradiciju zemlje engleskog govornog područja te razvijati međukulturalno razumijevanje. Učenici su se maskirali u “ strašne “ maske, naučili su što je Halloween,  te  ga usporedili s našim maškarama. Halloween je obilježen kroz razne aktivnosti kao što su upoznavanje vokabulara te natjecanje u igri Poke the pumpkin. Ovdje su bušili papirnatu bundevu, vadili riječi vezane za ovaj običaj te od odabranih slova trebali pogoditi zagonetnu riječ. Rješavali su veliku osmosmjerku, radne listiće, obilježili dijelove uklete kuće, bojali i  pjevali pjesmicu Trick or treat nakon koje su dobili svoje nagrade. Naučili su i dijelove bundeve te napravili Jack o' lantrn. Na kraju sata zasladili su se prigodnim slatkišima, pili vještičji napitak te jeli pitu od bundeve na američki način. Začine za ovu pitu donijela nam  je jedna posebna „vještica“ na metli  izravno iz Amerike.

Učiteljica Iva Kapraljević