OSIJEK - izvanučionička nastava učenika razredne nastave

Autor: Kristina Bilić, 3. 11. 2022.

Učenici razredne nastave u pratnji svojih razrednica posjetili su u listopadu Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku i uživali u izvedbi kazališne predstave „Kukuriku kutija“.

Zahvaljujući veselim likovima, Kimelu i Bartolomeusu, učenici su mogli naučiti da je na svijetu najvrjednije prijateljstvo i međusobno pomaganje te kako je bolje tiskati se u manjoj kutiji nego samovati u velikoj. Komične dijelove predstave učenici su popratili smijehom, a na kraju predstave počastili su glumce velikim pljeskom.

Po dolasku u staru baroknu jezgru Tvrđu prošli  smo kroz Vodena vrata, jedini sačuvani stari ulaz u Tvrđu.

U Muzeju školjaka i vodenog svijeta učenici su vidjeli školjke za koje nikada nisu ni sanjali da postoje, saznali su za neke morske zvijeri, ali i ljepote. Ovaj je muzej jedinstven jer se nalazi u kontinentalnom dijelu Hrvatske, a po broju izložaka najveći je u srednjoj Europi. Slušali su puno uzbudljivih priča gospođe Mandice i gospodina Vladimira koji je većinu toga sam izronio. Djeca su aktivno sudjelovala u odgovaranju na pitanja voditelja muzeja te su pokazali dobro poznavanje vodenih organizama i ostatka vodenog svijeta.